Paskolų klubo trumpa statistika po 3 mėn. veiklos

  • Varotojų skaičius: 6462
  • Suteiktų kreditų: 49 vnt.
  • Bendra investuotų kreditų suma: 85.115 €
  • Lėšos užtikrinimo fonde: 78.897 €
  • Vidutinis kreditų terminas: 25,6 mėn.
  • Vidutinės kredito gavėjų pajamos: 925 €
  • Vidutinė palūkanų norma: 21,8%

Smagu matyti, kad skolininkų pajamų vidurkis yra aukštas: net 925 €, nes pagal statistiką, žmonės, turintys didesnes pajamas, rečiau negrąžina skolų. 900 € mano skaičiavimais yra pakankamos minimalios pajamos, kai galiu skolinti, žinodamas, kad negrąžintų paskolų procentas bus minimalus. Nors reikia atkreipti dėmesį, kad Paskolų klube didelė dalis besiskolinančių yra mažos įmonės ar ind. veikla besiverčiantys žmonės, o kai ind. veiklos savininkas nurodo pajamas 2000 €/mėn., tai nėra tas pats, kas 2000 € atlyginimas, nes ind. veikla dar turi išlaidų, apie kurias mes nežinome.

Kitas gerai nuteikiantis skaičius: užtikrinimo fondo lėšos sudaro net 92,7% nuo visų suteiktų kreditų. Pagal Paskolų klubo taisykles, jeigu kartu su paskola sumokėjote dalį pinigų į užtikrinimo fondą, jūs kiekvieną mėnesį ir laiku gausite mokėjimus, nepriklausomai nuo to, ar skolininkas pradelsė mokėjimą vieną dieną, ar kelis mėnesius. Iš vienos pusės 92,7% yra milžiniškas skaičius ir reiškia, kad tiek pat procentų paskolų galėtų vėluoti ar net galėtų būti negrąžintos, tačiau iš kitos pusės jis reiškia arba kad mokestis į užtikrinimo fondą šiuo metu yra per didelis (nes kaupiama didesnė suma, negu praktiškai reikalinga), arba kad Paskolų klubas investavo dalį savo pinigų į užtikrinimo fondą. Taip pat ne kiekvienas pasinaudoja užtikrinimo fondu, tad tuomet dar mažiau aišku, kaip susikaupė tokia didelė suma. Galbūt ateityje ji sudarys mažesnį procentą nuo visų paskolų.

Taip pat iš skaičių galime suprasti, ką turi omeny p2p paskolų platformų kūrėjai, kai sako apie šios veiklos sudėtingumą. Per 3 mėn. veiklos pelnas apytiksliais skaičavimais turėtų būti toks:

  • Tarpininkavimo mokestis iš skolininkų apie 3145 € (skaičiuojant 42,5 paskolas po 2000 €, 24 mėn. su 21% metinėmis palūkanomis ir 74 € tarpininkavimo mokesčiu vienai paskolai)
  • Tarpininkavimo mokestis iš investuotojų apie 936 € (skaičiuojant, kad paskolinta suma 85.115 € anuiteto būdu labai grubiai sudarys apie 110% ir nuo jos bus nuskaičiuotas 1% tarpininkavimo mokestis)

T.y. sumoje uždarbis iš 3 mėn. veiklos 4081 €, arba 1360 € per mėn. Taip pat prie išlaidų reikėtų pridėti sistemos kūrimo ir palaikymo kainą. Tokios sistemos kūrimas galėtų kainuoti nuo 30.000 €. Dar pridėkime visas pastangas ir išlaidas norint gauti licenziją ir kitus leidimus. Svetainėje nurodoma komanda iš 11 žmonių. Norint išmokėti per dividendus apie 2000 € gryno pelno, per mėnesį įmonė turėtų uždirbti apie 30.000 €. Žinoma, čia tik veiklos pradžia, bet norisi pastebėti, kad ši veikla nėra tokia paprasta, o ateityje, didėjant konkurencijai, pelnas platformų savininkams galėtų dar sumažėti. Tad, naujiems žaidėjams, norintiems konkuruoti, reikėtų ne tik didelių pradinių investicijų, bet ir stiprios veiklios komandos ir naujovių/pranašumų, kurie būtų įdomūs vartotojams. Beje, p2p skolinimo versle pritraukti investuotojus nėra sunku, be to, Lietuvos apribojimas investuoti ne daugiau 5000 € per metus į vieną platformą, galima sakyti — pats skatina naudotis keliomis platformomis. Taigi, rasti investuotojus nėra sudėtinga, sunkiausia surasti besiskolinančius.