Kaip sumažini investavimo į p2p paskolas riziką

Suvirškinau nemažai informacijos ir tyrimų, čia pasidalinsiu atradimais. Jie padės sumažinti riziką.

Geriausias skolininko amžius nuo 26 metų. Žmonės brandesni, protingesni, atsakingesni. Panašus principas veikia draudime: iki 25 metų draudimas kainuoja brangiau.

Toliau svarbios pajamos: kuo daugiau žmogus uždirba, tuo geriau, Lietuvoje mažesnė rizika skolinti tiems, kurie uždirba nuo 700-900 €. Svarbi ir suma, kurią žmogus skolinasi, geriau, kad tai būtų virš 1000 €. Gal pirma reakcija yra atvirkščia: atrodo, kad žmogui lengviau grąžinti mažiau pinigų, bet mažas sumas iš tikrųjų skolinasi varguoliai, kuriems jas grąžinti yra sunku. Jeigu žmogus skolinasi 1000 € ar mažiau, reiškia jis neturi net tokių mažų santaupų. Be to, didesnė paskola, pvz. 10.000 €, dažniausiai yra planuojama, o tai reiškia, kad jis jos grąžinimą žmogus planuoja, kitaip negu kai staiga prireikia 500 €.

Dar svarbu, kur žmogus dirba, geriausiai, jeigu tai nuosavas verslas arba nuolatinis darbas. Beje, įdomus faktas, pensininkai grąžina geriau, nes yra atsakingesni ir prisiima mažiau rizikos, geriau įvertina savo galimybes.

Na ir svarbus kredito reitingas. Skirtingos platformos turi skirtingą vertinimo principą, bet geriau skolinti žmonėms su kuo aukštesniu reitingu, taip pat praktika parodo, kad aukšto reitingo paskolas galima gan greitai parduoti su 3-4% antkainiu, o tai reiškia kelių procentų pelną per kelias dienas, kas per metus sudarys tikrai didelius procentus.

Kas dar svarbu: sugalvokite savo strategiją, ją patikrinkite ir jos laikykitės, laikas nuo laiko koreguokite. Tik nesivadovaukite jausmais, bet tiesiog vykdykite savo pasirinktą strategiją. Kartais gali pasirodyti, na gerai, gal paskolinsiu tam 20 metų januoliui, kuris gyvena su tėvais ir nori 600 €, gal nieko tokio, bet statistika vistiek veiks, jeigu investuosite dažnai.

Jums gali pasirodyti, kad gerų paskolų nedaug, bet iš tikrųjų įdėti pinigus visada spėsite. Platformų yra nemažai, pvz. www.paskoluklubas.lt, www.savy.lt, www.twino.eu, www.mintos.com, www.savingstream.co.uk, www.estateguru.eu. 100 € per mėnesį nesunku investuoti į geresnes paskolas.

www.bondora.ee nerekomenduoju, ypač automatinį "Portfelio vadybininką", nes įdėda į blogas paskolas, o pačiam sulaukti kažką normalaus ten mažai šansų.

Taigi, mažiau rizikingas besiskolinančio profilis:

  • Nuo 26 metų
  • Uždirba nuo 900 €
  • Skolinasi daugiau, nei 1000 €
  • Pajamų šaltinis yra nuosavas verslas arba nuolatinis darbas

Na ir dar, dėl tų 20+ procentų — reikia suprasti, kad šis skaičius yra žadamas, o ne reali grąža. Su minimalia rizika arba su garantuojamais mokėjimais grąža yra apie 10-12%, o su didele (paskolos be garantijų ir užtikrinimo) pradinė gali būti ir 40%, bet įvertinus defoltus, realiai manau reikia laukti apie 15%.

Pelningo investavimo!